Uplynulý rok očima mokropeských hasičů

Loňský rok byl pro nás výjimečný a zároveň extrémní. Shodou těžko předvídatelných náhod se sešlo dodání dvou dotačních cisteren pro naše město. Pro hasiče veliká radost a očekávání, ale i veliký nárůst práce a povinností. Smysluplné postavení vozů zabralo mnoho času a trvalo rok a půl. Výsledkem jsou dvě cisterny přesně podle našich požadavků a potřeb. Jenže tím to neskončilo, hasiči a strojníci se museli s holkami CAS20 (Lenka) a CAS30 (Monča) naučit pracovat a naplno využívat jejich potenciál. Takže druhou polovinu roku jsme neustále cvičili. Práce a výcvik spojený s cisternami byl nadstavbou běžných ročních povinností. Abychom se náhodou nenudili, připravila nám příroda v jednom roce ještě tři překvapení. Poslední červnový den extrémní dešťové přeháňky, v polovině července větrná smršť a na konci října bouře Herwart. Konečný součet zásahů naší jednotky za rok 2017 se zastavil na čísle 237, z čehož zásahy spojené s vrtochy počasí jsou 2/3 celkového počtu. Co hlavního se nám loni podařiloť Nikdo se v souvislosti se zásahovou činností nezranil a všichni hasiči se vrátili pořádku na svou základnu. Podařilo se nám ve spolupráci s městem černošice získat dotaci na dopravní automobil, který nahradí dosluhující vůz, dvacet jedna let starý, VW Caravella. Co se nám nepodařiloť Nepodařilo se nám dokončit rekonstrukci webových stránek a o svátcích jsme ukončili spolupráci s druhou firmou, která na nich pracovala. Nedokončili jsme rekonstrukci interiéru garáží, chybí dodělat levá garáž – stání TA Iveco Daily. Posledním restem, který s námi přivítal Nový rok, je dokončení úprav zahrady hasičárny. Plánů na rok 2018 je mnoho a jistě se také všechny nedočkají realizace, protože malý je jen ten, kdo má malý cíl. :-)
Datum aktuality: 3.1.2018