Požár lesa - Černošice, lokalita Babka

Požár lesa na Babce v sobotu 27. března byl pro nás tím rozsáhlejším zásahem – trval přes šest hodin a jeho likvidace se zúčastnily čtyři hasičské jednotky  - kromě naší mokropeské také jednotka HZS Řevnice a JSDH obcí Solopisky a Třebotov, s celkem šesti cisternami.

Čtrnáct mokropeských hasičů – z toho i tři členky „dívčího“ týmu -  opustilo své domovy krátce před polednem a vrátilo se do nich až kolem sedmé večer. Čekal nás náročný zásah, který se odehrával se na ploše 3,5 hektaru a vzhledem k jejímu převýšení více než 100m bylo místo velmi omezeně přístupné pro automobilovou techniku, tedy bylo nutné ručně natahovat stovky metrů hadic. Několikahodinovou, fyzicky vyčerpávající práci v obtížném terénu však zvládli se ctí všichni, jak již dříve zmíněný dívčí tým, tak i dlouholetý veterán  jednotky Jaroslav Manda, který letos oslaví 62. narozeniny a k zásahům vyjíždí již 44 let.

Pro ilustraci ještě několik dalších čísel - obě mokropeské cisterny celkem čtyřikrát dojely na čerpací stanoviště v Třebotově, což reprezentuje 93 ujetých kilometrů a dovezených 48.000 litrů hasební vody, nepočítaje do toho vodu dovezenou dalšími jednotkami. Z obou cisteren bylo rozvinuto hadicové vedení, jehož celková délka dosahovala 400m, opět nepočítaje hadice ostatních jednotek.

Datum zásahu: 27. 3. 2021 11:38
Doba zásahu: 6h 11m