Požár nákladního auta,nádrže s naftou a hospodářského stavení Chýnice

Jednotka byla povolána KOPIS k požáru většího rozsahu. Na místo jsme vyjeli s CAS 32Tatra a CAS 25 Liaz v počtu 1+8. Jednalo se o požár nákladního automobilu, na kterém byla naložena nová "ještěrka". Od automobilu se vzňala vedle stojící plastová nádrž s 2000-5000 litry nafty. Hořící nádrž se zdeformovala a hořící nafta vytekla dvěma směry. Jednak po silnici do středu vesnice a jednak k hospodářekým budovám a garážím, které hořící nafta zároveň zapálila. Prvním přijíždějícím jednotkám se proto naskytl opravdu zvláštní pohled. Při příjezdu na místo hasiči viděli na poměrně dost velkém úseku silnici hořící v plné šíři. Na místě zásahu jsme prováděli hasební a dohašovací práce v místě garáží a hospodářských stavení, a to v dýchací technice. Po likvidaci požáru byl ještě proveden posyp nafty sorbenty.
Datum zásahu: 22. 4. 2009 1:58
Doba zásahu: 2h 32m