Požár bioodpadu a stromu osada Lavičky

Vyjeli jsme s CAS32 Tatra a VEA Toyota na požár bioodpadu a stromu do osady Lavičky. Na břehu Berounky hořela hromada odpadu, kterou tam nepochybně vytvořili obyvatelé chatové osady. To, že v této lokalitě osadníci považují břeh za skládku, není zrovna nový objev. Požár byl likvidován 1x C proudem za několik minut. Za posledních 15 let se šířka obslužné komunikace tak zmenšila, že kde dříve projela cisterna, má teï problémy i Toyota. Ti, kteří zabrali části komunikace ve svůj prospěch, si neuvědomují, že díky jejich snažení je celá osada pro hasiče nedostupnou oblastí. V případě požáru naše technika dojede nad osadu (protože dolů už také nesjedeme) nebo okolo přes Dobřichovice na druhou stranu osady. Bojové rozvinutí jednotek bude velmi dlouhé a výsledkem může být rozšíření případného požáru na více objektů. Vzhledem k odstupovým vzdálenostem mezi chatami a hořlavostí jejich konstrukcí, nezbývá osadníkům nic jiného, než si dávat velký pozor na případný vznik požáru.
Datum zásahu: 22. 4. 2010 14:41
Doba zásahu: 0h 51m