Nový systém svolávání jednotky

19 března 2012 ve 12 hodin byl u JSDH Mokropsy změněn systém svolávání hasičů na výjezdy. Do dnešního dne jednotku svolával systém Kanga+, který byl zastaralý a vzhledem k nastavení priorit SMS u operátorů byl i nespolehlivý. První problém bylo rozesílání poplachových SMS. Probíhalo po jedné dle seznamu, takže časový rozdíl prvního a posledního v seznamu byly 3 minuty a druhý problém je doručování SMS operátorem s velkým zpožděním. Toto zpoždění bylo několikrát i celé hodiny. Nový systém Pelig umožňuje rozeslání hromadné SMS, takže nevzniká časová prodleva. Následně všechny členy provolá a tím se eliminuje případné zpoždění SMS operátorem. Systém Pelig je samozřejmě napojen na KOIS HZS SCK Kladno, které nám takto poplach vylašuje.
Datum aktuality: 19.3.2012