Stáž na HS-8 HZS hl.m.Praha

Jednotky sborů dobrovolných hasičů mají v rámci odborné přípravy absolvovat stáže u HZS. Hlavním cílem stáží, je intenzivní výcvik a zásahy společně s profesionály. Při letošní stáži si naše družstvo sáhlo až na dno fyzických sil. Nastoupili jsme v 07:00 na hasičskou stanici 8 Radotín společně se sloužící směnou B na kontrolu výstroje, výzbroje a techniky. Po kontrolách techniky a hlášení stavů na OPIS začalo teoretické školení, které trvalo dvě hodiny. Následovalo deset minut přestávky a pokračoval praktický výcvik na dvoře. Cvičili jsme první pomoc a transport raněných v záchranné vaně. Těžkým oříškem byla orientace a znalost uložení výzbroje na voze. Poslední co jednotka procvičovala před obědem, byli násilné vstupy přes dveře, okna a stavební konstrukce. Z pochopitelných důvodů fotodokumentaci násilných vstupů nezveřejňujeme. V půl jedné jsme měli přestávku na oběd a odpočinek. Ve 13:00 nástup na dvoře a opět výcvik. Byly to útoky do podzemí v dýchací technice a orientace v neznámém prostředí. To je velmi oblíbená část výcviku, protože je hasičům technicky zamezeno vidět a musejí po slepu plnit úkoly jako v kouři. Další částí výcviku byla práce na automobilovém žebříku AZ 30. Krátká přestávka na kávu a odpočinek byla skutečně krátká a opět nástup na dvoře a výcvik sebezáchrany. Posledním tématem byl požární útok na střechu se záchranou osob po úrazu elektrickým proudem. Praktický výcvik byl ukončen v 18:30 a čekala nás grilovaná večeře. Stáž byla ukončena ve 22:15 my se vrátili zpět do černošic. "Stáž na HS-8 HZS Praha"
Datum aktuality: 22.9.2012