Začátek třetí závěrečné etapy úprav hasičské stanice

O stavení úpravy hasičské stanice v Mokropsech žádáme od roku 1978. Po dlouhých jednáních, mnoha ústupcích a hlavně vstřícnému přístupu vedení města, můžeme konstatovat …. příští rok přistavujeme hasičskou stanici.
Proč přistavujeme, co nám to přinese, co to přinese obyvatelům našeho města …atd. je na samostatný článek, který připravíme. Aktuálně řešíme funkčnost jednotky během výstavby. Před samotnou výstavbou musíme zabezpečit normální chod jednotky během stavebních prací, aby nebyla ohrožena akceschopnost jednotky a tím snížen bezpečnostní standard pro obyvatele a návštěvníky města.
V první fázi výstavby nebude nad objektem střecha a po celou dobu stavebních úprav bude objekt jedno velké staveniště …. mimo podzemních prostor. Třetí fáze úprav hasičárny se tedy zaměřuje na sklepní prostory. Vznikne zde sociální zázemí jednotky jako jsou toalety, koupelna se sprchou (konečně) a jedna multifunkční místnost ve které budou probíhat školení jednotky, pohotovosti, ale bude i možné si ohřát jídlo a najíst se v lidském prostředí. Hned na počátku prací jsme zjistili, že hlavní litinové odpadní trubky jsou děravé, vodovodní trubky zarostlé a elektřina po loňské rekonstrukci stále v hliníku. Tato zjištění změnila úpravy na generální opravy. V první fázi budeme bourat a opravovat, teprve potom začneme upravovat. :-)
Datum aktuality: 10.10.2012