Výcvik nositelů dýchací techniky

27 dubna se jednotka zúčastnila výcviku nositelů dýchací techniky v Jílovém u Prahy. Absolvovali jsme teoretickou přípravu na učebně a potom praktický výcvik v zakouřeném neznámém prostředí. Každý výcvik tohoto druhu zvýší připravenost hasičů při práci v prostředí s nulovou viditelností. Získané zkušenosti a návyky potom velmi pomohou při řešení mimořádných událostí, ke kterým vyjíždíme. Typickým příkladem byly dva požáry hotelu Kazín.
  • Dalším neopomenutelným plusem tohoto výcviku, byla práce s thermokamerou, kterou zapůjčila firma Draeger. Hasiči si vyzkoušeli v zakouřeném prostředí vyhledávání osob pomocí kamer Draeger UCF-6000, UCF-7000 a UCF-9000 a výsledek byl nad očekávání výtečný. Nová generace thermokamer dokáže snížit čas vyhledávání ohrožených osob v zakouřeném prostředí až o desítky minut.
  • Po ukončení výcviku se naši muži vrátili k běžnému prožití víkendového volna. Výcvik nositelů dýchací techniky
  • Datum aktuality: 28.4.2013