Požehnání novému DA Iveco Daily

Od 11 století je patronem a ochráncem hasičů sv.Florián, který byl 4 května 304 mučen a popraven ve vodě. Katolická církev si v tento den připomíná jeho památku. Spolu s katolíky si tento den připomínají i hasiči celého světa, protože víru v našeho patrona sv.Floriána, máme všichni hluboko zakořeněnou.
Náš hasičský sbor byl založen před 111 lety a za celou jeho historii dostáváme poprvé nové zásahové vozidlo. Je naprosto pochopitelné, že chceme, aby i nad ním držel náš patron ochrannou ruku. Proto jsme se osmělili a dovolili si požádat Mons. Kardinála Dominika Duku OP, zda by našemu vozu nepožehnal. Velmi nás potěšila kladná odpověï z Arcibiskupství pražského. Termín požehnání a zařazení vozidla do zásahové jednotky mokropeských hasičů byl stanoven na předvečer svátku sv. Floriána. Ceremoniál proběhne 3 května 2014 v 15 hodin na dvoře hasičské zbrojnice Srbská 999, černošice. Po oficiální části bude vozidlo představeno veřejnosti. Dovolujeme si Vás tímto co nejsrdečněji pozvat na tuto slavnostní akci.
Datum aktuality: 17.4.2014