Stáž u profesionálů v řevnicích

Letošní rok nás postihla velmi pozitivní změna. Na stanici HZS v řevnících byl začátkem roku jmenován nový velitel stanice a o prázdninách na každé směně ustanoven velitel čety. S novým vedení je dobrá komunikace a vzájemný přístup začíná být na velmi dobré úrovni. V dřívějších letech jezdila naše jednotka na stáže k HZS hl.m.Prahy, ale to po změnách již není potřeba. Stáž slouží k výcviku jednotky, poznání návyků používaných u zásahů, předání zkušeností, utužení vztahů, atd. Každý dobrovolný hasič, který jede na stáž, stráví 13 hodin svého volného času prací pro sebezdokonalování v hasičském řemesle a proto by nebyl rád, když by je zbytečně proseděl u TV. Toto nebyl případ naší stáže. Program byl nabitý a přínosný.
  • 7:00 – 8:00 nástup a rozdělení lidí a techniky
  • 8:00 – 9:00 školení BOZP
  • 9:00 – 9:52 školení první pomoci
  • 9:52 – 12:06 výjezd na olejovou skvrnu Třebáň směr Liteň