Sponzorské dary a AED pro hasiče

Mezi dobrovolnými hasiči dnes a před dvaceti lety je velký rozdíl. Dříve bylo všeobecně v povědomí, že hasiči hasí ohně a občas vyjedou k jinému typu události. Dnes je vidět na statistice událostí zcela jiný poměr. Ohně tvoří cca 1/3 výjezdů a zbytek jsou dopravní nehody, technické zásahy, záchrany osob a zvířat, úniky látek, povodně, vichřice a mnoho dalších. Tento nárůst typů událostí, počtu obyvatel ve svodném území a urbanistické změny krajiny, se logicky promítají do výzbroje jednotek PO. Vyzbrojit jednotku věcnými prostředky je běh na dlouhou trať, na které se podílí zřizovatel (v našem případě městský úřad), stát prostřednictvím HZS a sponzoři. Zřizovatel mokropeské jednotky podporuje naši činnost a může se spolehnout na akceschopné vycvičené hasiče, kteří ve spolupráci s HZS řeší mimořádné události v našem městě.

Nemalý podíl na naší výbavě mají sponzoři. Této skupině lidí patří velký dík za to, že pomáhají finančně s nákupem technických prostředků, se kterými řešíme události ke kterým vyjíždíme. Vlastně pomáhají všem, protože málo kdo z nás ví, kdy a proč bude hasiče potřebovat. V letošním roce byl ze sponzorských darů pořízen převážně materiál určený na záchranu osob. Křísící přístroj Saturn OXY se zásobou kyslíku, ruční pila na řezání autoskel při vyprošťování, vyprošťovací zakládací klíny a svítilna StreamLite Survivor ATEX do výbušného prostředí. Všem dárcům velmi děkujeme.

Posledním nemalý přírůstkem našeho vybavení jsou dva automatické defibrilátory AED, které nám zapůjčilo HZS hl.m. Prahy bezúplatně na osm let. Dnes proběhne první výcvik s tímto záchranným prostředkem, po vycvičení obsluh budou oba odeslány na revizi k výrobci a v průběhu ledna zařazeny na výjezdu. Sponzorské dary a AED pro hasiče
Datum aktuality: 22.12.2014