Jarní pracovní víkend u mokropeských hasičů

Na tento víkend jsme naplánovali pracovní sobotu, kdy původní plán počítal s úpravou elektroinstalace na výjezdových vozech, montáž dobíječů na svítilny a asistenci při instalaci nového svolávacího zařízení Fireport. Jenže ve středu zastupitelstvo rozhodlo o nákupu cisterny a plánovaná výměna nádrže na vodu u Liazky by stála polovinu tržní ceny vozu. Proto jsme se domluvili na okamžité opravě „bazénu“ který „trochu“ protékal. Takže z původní soboty byl ještě pátek, neděle a pondělí.
Pravdou je, že tato oprava je dočasná, protože zub času a voda na nádrži pracovali kvalitně. Takže v pátek – vypuštění nádrže, demontáž vlnolamů, oprava děr a netěsností a hlavně vysušení. V sobotu - obroušení celé nádrže, vysátí nečistot a zase vysoušení. Neděle – odmaštění, pozinkování svárů a zkorodovaných ploch, první vrstva speciální silikonové barvy, druhá vrstva speciální silikonové barvy a zase vysoušení. Pondělí – vysoušení, montáž vlnolamů, zkouška těsnosti a zařazení na výjezd „snad“. To byla Liazka.
Na elektroinstalaci se pracovalo v sobotu od rána do večera a stihlo se toho opravdu mnoho. Na našich vozech veškeré rozvody a opravy elektro dělají hasiči sami. Za prvé, jsou mezi námi vynikající elektrikáři, za druhé práce je provedena kvalitně a za třetí finanční úspora je významná.
Poslední akcí víkendu byla montáž nového svolávacího zařízení jednotky. Tu prováděla firma FRP Services s.r.o., která tento systém vyvinula, dodává a spravuje. Bližší informace o nové svolávací technologii Fireport a souvisejícím povodňovým SMS informačním systémem, připravujeme do zvláštního článku. Jen možná něco v naší české kotlině neobvyklého. Zmíněná firma byla od první komunikace vstřícná, systém upravili pro naše potřeby, co slíbili dodali a ještě k tomu vše funguje. Ohledně ceny …. nedošlo k jejímu navýšení, i když od nabídky k realizaci ochotně zapracovali všechny naše nápady a potřeby. Nebylo jich málo. Pánové klobouk dolů.
Tradiční pracovní sobota se u nás drží v říjnu, ale tato několika denní byla velmi potřebná. Všem kteří přiložili ruku patří velký dík. Jarní pracovní víkend u mokropeských hasičů
Datum aktuality: 29.3.2015