Letošní dotace pro hasiče

Každým rokem naše jednotka žádá o přidělení dotace z vypsaných témat. V minulém roce jsme žádali o přidělení dotace na opravu techniky, ale bohužel neúspěšně. V roce 2015 žádáme o krajskou dotaci na zásahové vybavení pro 5 hasičů. Jedná se zásahové přilby, boty a třívrstvé obleky. Výstroj hasiče jdoucího do zásahu není vůbec levná záležitost, vždyť jeden komplet vyjde cca na 34 000,-Kč. Současně se souhlasem vedení města a zastupitelstva žádáme o dotaci na novou cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20, která by měla nahradit naší první cisternu, 30 let starou Liazku. První vůz vyjíždí ke všem požárům, záchranám osob, dopravním nehodám i jiným událostem. Tuto dotaci vyhlásilo MV čR prostřednictvím Generálního ředitelství HZS a její výše je 2 500 000,- Kč. Nyní nám nezbývá než čekat, zdali budeme úspěšní a jak moc.
Datum aktuality: 12.7.2015