Bodavý hmyz

Letošní počasí velmi vyhovuje bodavému hmyzu, který se díky tomu přemnožil. Žádostí o likvidaci je mnoho, ale jen některé hasiči řeší. Obecně a plošně platí, že hasiči likvidují bodavý hmyz na veřejných budovách (školy, školky, úřady, nádraží apod.), nebo dle rozhodnutí KOPIS. Na soukromých budovách likvidují hasiči bodavý hmyz jen ve výjimečných případech. V našem městě zřizovatel jednotky podporuje likvidaci bodavého hmyzu i na soukromých budovách, jako službu obyvatelům. Přes to hasiči nevyjedou ke každé požadované likvidaci. Naše vybavení je pouze pro mechanickou likvidaci bodavého hmyzu. To znamená, že hnízdo musí být vidět a musí být dostupné. V tomto případě je v našich možnostech jej zlikvidovat. Likvidace skrytých nebo jinak nedostupných hnízd je nad naše možnosti a provádí ji specializované firmy. Současně nelikvidujeme bodavý hmyz na nemovitostech, kde není přítomen jejich majitel.
Datum aktuality: 19.7.2015