Letošní prázdniny očima mokropeských hasičů

Letošní prázdniny z pohledu nás hasičů, vlastně ani prázdniny moc nebyly. Mokropeská zásahová jednotka vyjížděla od 1.7.15 do 31.8.15 ke 42 událostem. Tento počet zásahů je na chlapi, kteří mají svůj život, rodiny a pracovní povinnosti u svých zaměstnavatelů, až za hranicí snesitelnosti. Všichni to dělají jen z dobré vůle, pro pomoc bližnímu a bez nároku na finanční ohodnocení. Místo koupání u řeky, ve které neteče žádná voda, se potili a přehřívali v zásahových oblecích v různých destinacích středočeského kraje. Když nepřijde povodeň, přijde extrémní sucho, když se nám vyhne sucho, určitě nás zasáhne vichřice. Stále dokola a znovu a znovu.
Poslední den prázdnin byl trochu odlišný. Nejen že jsme jako už nesčetně krát, vyjeli na případ prasklé větve nad cyklostezkou, kam už trefí naše auta bez řidičů. Mimochodem provoz na uzavřené cyklostezce byl velmi rušný …. Cyklisti, turisti, rodiny s kočárkem, pobíhající děti … jediní kdo zákaz určitě dodržuje, jsou policisti … Mimochodem, čím dřív budou topoly na zemi, tím lépe. Ale ještě jsme mohli pomoci v naší škole, nosit židle a lavice. Stavební firmy neznají termíny a dohodnuté slovo neplatí. Původně jsme jeli pomoci naložit těžké věci k odvozu ze školy, ale zástupce ředitele tam sám vykládal plný náklaïák školních lavic a židlí tak jsme se zdrželi.

Letošní způsob léta se zdá, byl trochu nešťastný. Doufejme, že příští rok bude trochu klidnější a normálnější. Hasiči ve škole
Datum aktuality: 1.9.2015