Moderní HVZ pro mokropeské hasiče

Stejně jako ve všech odvětvích se i u hasičů plánuje, dle potřeb roky do předu. Investice, jednotná výbava, výcvik a specializace jednotky. Je důležité udržet vše v rovnováze a nestavět vzdušné zámky. Za posledních 10 let se mokropeská jednotka významně změnila, za což můžeme poděkovat i přístupu města, které podporuje dobrý standart bezpečnosti na poli požární ochrany našich obyvatel.
Nic není bílé ani černé. Město se za posledních 20 let hodně rozrostlo, přibylo mnoho obyvatel a objektů, které zvyšují požární zatížení našeho regionu. Díky největších chatovým osadám v republice, železnici, automobilové dopravě, zimnímu stadionu a hlavně řece se naši hasiči nenudí, takže výcvik a výbava jednotky kopíruje potřeby města.
Mokropeští hasiči absolvují každé pondělí výcvik stejný jako jejich profesionální kolegové, protože široké spektrum druhu zásahů je v našem regionu skutečnost. Požáry, dopravní nehody, technické zásahy, před lékařská pomoc, dopravní nehody, povodně, záchrany osob a zvířat, záchrany z ledu atd. je průřez toho co řešíme. Poslední investice do výzbroje naší jednotky byla hydraulická vyprošťovací souprava Lucas, která nahrazuje dnes už nepoužitelný nástroj Lucas kombi zapůjčený od HZS hl.m.Prahy. Nové konstrukce vozidel, větší tuhost karoserií a vyšší dopravní zatížení černošic a okolí, jsou důvodem přezbrojením jednotky moderním zařízením na vyprošťování osob z havarovaných vozidel.
Teï už jen zbývá zaškolit jednotku na používání a zařadit Lucas na výjezd. Ač je to paradox, přejeme si používat nůžky při zásazích co nejméně, protože za každým použitím vyprošťovacího zařízení u dopravní nehody je situace, která mění lidské osudy. Moderní HVZ pro mokropeské hasiče
Datum aktuality: 15.1.2016