Prodloužení odborné způsobilosti

V sobotu 17 září prodlužovali odbornou způsobilost dva naši velitelé a tři strojníci. Všech pět chlapů prošlo sítem otázek a praktických dovedností, takže je čeká další ověření v roce 2021. Dobrovolný hasič to neznamená jen jezdit k případům, ale i mnoho povinností. Tak například: Zdravotní prohlídky všichni na výjezdu, školení BOZP, školení nositelů DT, školení elektro vyh.50, školení obsluh motorových pil, školení vyprošťování z havarovaných vozidel, školení obsluh plavidel, školení velitelů, školení strojníků, školení lezců, ověřování odborné způsobilosti jednou za 5 let a k tomu všemu povinnost zúčastnit se 40 hodin školení v běžném roce. Možná i množství povinností, které jsou po dobrovolných hasičích vyžadovány je důvodem, proč nás za poslední roky je v celé republice o tolik méně.
Datum aktuality: 20.9.2016