Podzim u mokropeských hasičů

Distribuce ochranných pomůcek

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací  jednotka  spolupracovala dle aktuální potřeby městského úřadu při distribuci respirátorů pro školská zařízení v celém obvodu ORP Černošice  .

Výcvik jednotky

Výcvik provádíme pravidelně při pondělních schůzkách, k tomu si ještě v sobotu 12.9.  lezecké družstvo prověřilo svoje dovednosti na stožáru ve zbrojnici. Naše jednotka je také předurčená pro vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, proto šest  členů absolvovalo v sobotu 3. 10. povinné periodické přezkoušení nacvičených postupů v pražské Dubči.

Mladí hasiči

Kroužek Mladých hasičů se po prázdninách sešel poprvé v pondělí 7. 9. a zahájil nácvik na podzimní část hry Plamen, kterou tvoří říjnový branný závod. Bohužel z důvodu epidemiologické situace byl tento závod nakonec zrušen, tedy nezbývá doufat, že na jaře bude situace lepší a jarní část se již uskuteční.  Vzhledem k dalšímu vývoji se kroužek až do odvolání neschází, o obnovení pondělních schůzek budeme samozřejmě informovat.

Podzimní brigáda

V sobotu 10. 10. proběhla tradiční podzimní pracovní sobota, během které jsme se věnovali jednak stavebním pracím při dokončování nové dílny chemické služby v hasičské zbrojnici, ale hlavně svozu kovového odpadu a elektrospotřebičů od občanů města. Omlouváme se všem, které jsme museli odmítnout, zájem byl ale opravdu enormní.

Datum aktuality: 14.10.2020