Oslava výročí

V sobotu 11 října jste spolu s námi mohli oslavit 105 výročí vzniku Sboru dobrovolných hasičů Mokropsy. K tomuto jubileu jsme pro všechny zájemce uspořádali Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici a pro okolní sbory dobrovolných hasičů hvězdicový pochod zakončený společnou oslavou. Dne otevřených dveří využilo nečekané množství malých i velkých návštěvníků. Největšímu zájmu se těšila výjezdová technika. Zejména budoucí řidiči a řidičky velkých vozů důkladně prozkoumali všechna vozidla, a to od řídící kabiny až po úložné prostory se zásahovým vybavením. V garážích stanice byla uspořádána výstava z historie i ze současnosti, vývoj činnosti sboru demonstroval opravdu zajímavý cyklus fotografií, ale i dobová výstroj, výbava a technika. Druhá část výstavy se týkala nejmodernějšího vybavení, kterým zásahová jednotka disponuje. Den otevřených dveří probíhal s odborným výkladem a praktickými ukázkami použití vystavované techniky. S nadsázkou lze konstatovat, že vzhledem ke stovkám zvídavých příznivců se v roli průvodců někteří členové zásahové jednotky zapotili víc než při leckterém zásahu. Hvězdicového pochodu se zúčastnily sbory dobrovolných hasičů z Dobřichovic, řevnic, černošic a Letů, ke společným oslavám se pak připojily sbory z Radotína, Lipenců a Jíloviště. Doufáme, že se všem zúčastněným oslavy líbily stejně jako nám, a děkujeme za hojnou účast.
Datum aktuality: 12.10.2008