VEA Toyota Land Cruiser HDJ 80 4,2

Toyota je určena především k dopravě hasičů na místo zásahu do nepřístupných, nebo vodou zaplavených oblastí, k monitoringu a záchranám osob.

VEA Toyotu Land Cruiser používáme k nejjednodušším typům zásahů, jako mohou být např. méně rizikové a rozsáhlé likvidace padlých a nakloněných stromů, doprava osob a techniky do míst kam se velká technika nedostane, likvidace bodavého hmyzu nebo jiné technické a technologické případy.

Vozidlo je vybaveno dýchacími přístroji, hasicími přístroji, sadou krčních límců, prostředky pro první pomoc a resuscitaci,výstražnými kužely a páskami, zámečnickým nářadím. Vozidlo je zařazeno u naší jednotky od 16.11.2009. Nahradilo tak původní VEA Ford Mondeo, který za svou roční službu ukázal, že osobní výjezdové vozidlo je pro naší jednotku nepostradatelným pomocníkem.

V roce 2018 prošla naše Toyota větší opravou. Vyvaření prorezlých částí podvozku, antikorozním nástřikem podvozku, opravou zadní nápravy a dveří. Současně dostala nový kabát polepem v barvě RAL 3024.