Požár vlaku, mokropeské nádraží

Jednotku vyslalo KOIST na požár osobního vlaku v zastávce Černošice – Mokropsy. Na místo události jsme vyjeli 1+5 s CAS. Po dojezdu na místo bylo nataženo dopravní vedení B a 2x útočný proud C. Jeden na ochranu nádražní budovy a druhý byl připraven na hašení vlaku po vypnutí trakčního vedení. Minutu po nás přijela na místo jednotka HZS Praha HS-8 s CAS 15 a CAS 32. Velitel zásahu nechal zastavit veškerou vlakovou dopravu a nechal odpojit trakční vedení. Byl natažen další C proud s pyrocoolem a začal hasební zásah plně rozhořené soupravy v dýchací technice. Současně s hašením probíhal průzkum v zakouřeném vlaku, zda-li se tam nenachází ohrožené osoby. Nikdo nebyl nalezen a lokalizace proběhla za 13 minut od začátku zásahu. Poté na místo dojela jednotka HZS SCK UO Řevnice, kterou zdrželo 15 minutové čekání na řevnickém přejezdu, a HZS SŽDC. Městská policie odkláněla dopravu na ulici Dr Jánského. Bylo předáno velení a začaly dohašovací práce. Naše Liazka osvětlovala poškozený vlak. Během zásahu byl zraněn (přehřátý) jeden náš hasič. Byl na místě ošetřen ZZS Transhospital a ponechán v domácím ošetřování.
Datum zásahu: 10. 3. 2010 18:38
Doba zásahu: 2h 52m