Odvoz humanitární pomoci Troubky nad Bečvou

Přestože jsme původně plánovali jednorázový výjezd, kdy by naši hasiči kromě své osobní práce a pomoci postiženým lidem dovezli zároveň i veškeré získané humanitární prostředky, s ohledem na potřeby místních hasičů probíhá všechno trochu jinak. Místní hasiči mají nedostatek dezinfekce, gumových rukavic a při současném plošném nasazení se jim nedostává i hadic pro odčerpávání vody ze zatopené obce. V Troubkách se zatím odčerpává zejména z volných prostranství, stovky zatopených domů čekají s čerpáním na pokles hladiny cca o 1,5 metru a na pokles spodních vod. Protože lidé v Troubkách chybějící prostředky potřebují okamžitě, vyrazili jsme proto neplánovaně s první částí pomoci již ve středu. S Myšákem plně naloženým dezinfekcí, hadicemi a gumovými rukavicemi jsme na místo dorazili večer, pomoc jsme předali veliteli JSDH Troubky Vlastovi Zatloukalovi. Překvapilo nás, že i místní lidé si naší jednotku po třinácti letech pamatují a běžně nás poznávají.

Čas odjezdu jednotky s druhou částí pomoci závisí na rychlosti poklesu hladiny v obci, předpokládáme, že vyjedeme v noci z pátku na sobotu, nejpozději během soboty. Jednotka bude nasazena v postižené oblasti 3 – 4 dny. Případnou humanitární pomoc můžete předat do hasičárny do pátku 17 hodin.

Požární ochranu Černošic budou zajišťovat dvě snížená družstva hasičů s CAS32 Tatra a s Myšákem.
Datum zásahu: 19. 5. 2010 16:30
Doba zásahu: 9h 30m